Dobře připravený rámec/metodologie pro odborné vzdělávání je potřebná pro zainteresované strany, aby pochopili celý vzdělávací proces. Tato aktivita stanovuje základní kritéria pro celou vzdělávací činnost, která se projeví v ostatních intelektuálních výstupech. Obsah je především navržen pro:
Personál recepce během onboardingu nebo pro nezaměstnané, zdravotně postižené osoby nebo osoby se znevýhodněním, kteří získávají obecné znalosti, aby mohli pracovat v pohostinství na operační úrovni.
Zaměstnavatele, kteří chtějí zaměstnávat nekvalifikované , ale potřebují rychlé zaškolení a snížení času a nákladů spojených s vzděláváním a rozvojem personálu.
Tato činnost stanovuje základní úroveň terminologie, aby byla srozumitelná zúčastněným stranám (více v sekci O projektu). Bez této formální znalosti by video průvodce a další výstupy nemusely být správně pochopeny.
Výstupy této činnosti jsou vícejazyčné e-knihy a obsah pro webové stránky, stejně jako pro video průvodce, který bude založen na prezentované terminologii.
Tato aktivita se zaměřuje zejména na pracovníky bez formálního vzdělání nebo s omezenou úrovní teoretických znalostí a na personální manažery, kteří požadují základní porozumění od budoucích zaměstnanců o provozu hotelové front office. Stručný, ale komplexní průvodce operacemi na recepci mohou využívat všichni zúčastnění, aby zlepšili své formální kvalifikace pro práci na úrovni provozů.
Hlavním tématem semináře bylo téma měkkých dovedností a jejich podstata a uplatnění v cestovním ruchu. Na akci přednášeli odborníci z oblasti cestovního ruchu, kteří poukazovali na potřebu komplexního rozvoje osobnosti pro lepší zvládání různých životních situací i z důvodu uplatnění v profesní praxi. Na workshopu vystoupili Zuzana Palenčíková (národní koordinátorka Evropské kulturní cesty sv. Cyrila a Metoděje), Radoslav Hoppej (zakladatel cestovatelského blogu „Bez Štúra není zájezdu“), Štefan Gálik (manažer hotelu), Adorján Illés (cestovatel, motivační řečník).
Dále byl workshop věnován také prezentaci e-booku (Komplexní rámec pro vzdělávání a rozvoj pracovníků front-office ve vybraných měkkých dovednostech) vytvořeného v rámci IO 1. Kromě pozvaných řečníků se workshopu zúčastnili také studenti studijního programu Regionální cestovní ruch a někteří zástupci odborné praxe.
Vytvoření komunikačních scénářů je jedním z dalších výstupů, které umožní zlepšení měkkých a tvrdých dovedností ve vazbě na reálné situace z hotelového provozu. Scénáře jsou navrženy tak, aby je bylo možné využít nejen v rámci prezenčních setkání/tréninků, ale také v rámci samostudia. Strojové scénáře reflektují vytvořená SOPs a dále jsou tyto rozvinuty o volné scénáře pro přímý trénink s více účastníky. Všechny scénáře jsou také navázány na video průvodce programem Previo/Hotelgram.
Vytvořený video průvodce se zaměřuje primárně na rozvoj tvrdých dovedností, tedy schopností práce s informačními a komunikačními technologiemi. Průvodce je vytvořen tak, aby poukázal na správnost řešení základních operací v jejich kontextu hotelového provozu. Dílčí aktivity je možné zařadit do tréninku měkkých dovedností, kdy je možné využití reálná data pro přesnější navození kontextu situace. Tento výstup je přímo propojen s výstupy předchozími.
Poslední workshop projektu FFOED se zaměřil na jednotlivé výstupy a jejich implementaci ve školení a rozvoji zaměstnanců s důrazem na spojení s nejpotřebnějšími dovednostmi, jako je upselling a rozvoj správné komunikace.
Část workshopu byla zaměřena na doplnění výstupů projektu o tipy od profesionálů v oblasti pohostinství a moderní přístupy. Workshop se především zaměřil na manažery provozu recepce, hotelové manažery, manažery lidských zdrojů a celkové řízení ubytovacích zařízení.